2009-06-09

Z pełną pompą

Miesiąc czerwiec należy bez wątpienia do najmłodszych. Kolejną filią Centrum Kultury, w której świętowały dzieci jest Dom Wiejski w Ujkowie Nowym. Tutaj, podobnie jak w poprzednich dniach, Dzień Dziecka obchodzony był z pełną pompą. Nie było mowy o nudzie!

Atrakcje z okazji tego dnia przygotowali wespół Centrum Kultury w Bolesławiu wraz z Sołtysem i Radą Sołecką Ujkowa.
Na miejscu pojawiła się ciuchcia, która zabrała dzieci w podróż po gminie. Zasponsorowali ją najmłodszym i ich rodzicom Sołtys z Radą. Z kolei instruktorzy Centrum dwoili się i troili, aby umilić czas najmłodszym, upływający pod hasłem konkursów z nagrodami. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swojego talentu w konkursie piosenki, ujawnić artystyczne talenty w konkursie plastycznym czy wykazać się sprytem i fantazją w konkursie na najdłuższą biżuterię z makaronu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że najdłuższa kolia miała – bagatela! - 140 cm długości. Nawet jeśli na twarzach którekolwiek z dzieci pojawiła się kwaśną mina, to tylko za sprawą konkurencji w jedzeniu cytryny, bo uśmiechy gościły na ich twarzach przez cały czas!

Katarzyna Górska

Dzień Dziecka 2009 w Ujkowie Nowym