2009-06-03

W Blasku Złota

Czy takie nazwy jak „Złota Fantazja”, „Odcienie morza”, „Blask Złota” czy „Wspomnienie Lata” przywodzą komukolwiek na myśl włóczkę, korek, rodzynki, banany czy też modelinę? Zapewniamy, że jak najbardziej!

Ci, którzy byli obecni na rozstrzygnięciu Konkursu Plastycznego, odbywającego się w bolesławskim dworze w ramach Powiatowego Festiwalu Kultury, mogli się przekonać o tym na własne oczy. Bo, jak się okazuje, wystarczy trochę fantazji, sznurka i makaronu aby powstały istne, biżuteryjne cuda.
Tegorocznym zadaniem uczestników części plastycznej Festiwalu było wykonanie kompletu biżuterii, składającego się z naszyjnika, bransoletki i kolczyków. Na konkurs napłynęło 100 prac od uczniów ze szkół powiatu olkuskiego.
Oceniało je jury w składzie Iwona Skupińska, Tomasz Sawicki i Magdalena Medyńska. „Jury zauważyło zróżnicowany poziom prac plastycznych, doceniło inwencję twórczą, pomysłowość i ich oryginalność” – czytamy w protokole. I tak po analizie inwencji twórczej jury przyznało następujące lokaty:
I miejsce – Sandra Szot (Gimnazjum w Suchej)
I miejsce – Kinga Jakubas (Publiczne Gimnazjum w Bolesławiu)
I miejsce – Gabriela Biernacka (Gimnazjum w Suchej)
II miejsce – Julia Kłapcińska (SP nr 9 w Olkuszu)
III miejsce – Daria Łaskawiec (SP w Podlipiu)
IV miejsce – Małgorzata Makowska (SP w Jeżówce)
V miejsce – Bartek Lasota (SP w Suchej)
Wyróżnienia:
Marika Domagała (Gimnazjum w Suchej)
Karolina Siewior (SP nr 1 w Bukownie)
Weronika Gieca (SP nr 9 w Olkuszu)
Angelika Smyl (SP nr 1 w Bukownie)
Daria Nocoń (SP Gołaczewy)
Anna Kot (Gimnazjum w Suchej)
Justyna Bochenek (Gimnazjum w Suchej)
Amadeusz Kierepka (SP nr 3 w Olkuszu)
Michał Nowak (SP w Suchej)
Katarzyna Szczepara (Gimnazjum w Wolbromiu „Pod Lasem”)
Antoni Zembura (SP nr 3 w Olkuszu)
Szymon Synowiec (SP w Suchej)
Ula Wadas (SP nr 9 w Olkuszu)
Marcelina Woskowicz (SP nr 3 w Olkuszu)
Aleksandra Sroka (SP w Bolesławiu)
Sergiusz Multana (SP nr 3 w Olkuszu)
Paulina Janosik (Gimnazjum w Wolbromiu „Pod Lasem”)
Gabriela Mirek (SP w Podlipiu)
Uroczyste rozstrzygnięcie miało miejsce w bolesławskim dworze. Swoją obecnością imprezę zaszczycili: wójt Gminy Bolesław - Ryszard Januszek, radna Rady Powiatu Olkuskiego i dyrektor Centrum Kultury Barbara Rzońca oraz radni Rady Gminy Bolesław: Tadeusz Lekki i Tomasz Sawicki. Nie zabrakło uczniów biorących udział w konkursu i ich opiekunów a także jurorki, Magdaleny Medyńskiej ze Starostwa Powiatowego w Olkuszu, które wespół z Centrum zajęło się organizacją konkursu. Do nagrodzonych uczniów trafiły dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo.

Katarzyna Górska

Galeria Zdjęć Powiatowy Festiwal Kultury 2009