Wędrówki z Bolkiem i Lolkiem po Małopolsce

 

Przeżyjmy to jeszcze raz razem z "Bolkiem i Lolkiem" - film z przedsięwzięcia pt. "Dzień jak z bajki - organizacja widowiska plenerowego opartego na motywach "Bolka i Lolka" dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Centrum Kultury

2009-05-08

Pod skrzydłami świętego Floriana

Pod skrzydłami świętego Floriana

Niejednokrotnie poświęcają swoje życie, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie. Praca ta zasługuje tym bardziej na uznanie, że wykonywana jest całkowicie bezinteresownie. Tym razem to strażacy – ochotnicy z gminy Bolesław mieli swoje pięć minut.

Wszystko za sprawą uroczystych obchodów Gminnego Dnia Strażaka, których główna część miała miejsce pod remizą OSP w Bolesławiu.
Atrakcji, jakie czekały tego dnia na druhów i mieszkańców było co niemiara! Wszystko to przygotowane wspólnymi siłami przez Zarząd Gminny OSP, Ochotniczą Straż Pożarną w Bolesławiu oraz Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu.
Obchody otwarto nie lada widowiskiem, jakim był przemarsz wszystkich gminnych jednostek OSP ulicami Bolesławia. Prowadziły go mażoretki „Enigma” z Pisarzowic, które spełniały funkcję widowiskowego dodatku do muzyki, którą wygrywała Orkiestra Dęta ZGH Bolesław w Bukownie. Pod bolesławską remizą miała miejsce główna część obchodów, której przewodził prezes Zarządu Gminnego OSP, Janusz Kika. Podczas okolicznościowych przemówień padło mnóstwo pochwalnych słów kierowanych w stronę naszych druhów wraz z podziękowaniami za ich ofiarną służbę. W imieniu całej gminy i samorządu złożył je wójt gminy Bolesław, Ryszard Januszek. Za trud, poświęcenie i ofiarność w służbie życzenia w kierunku druhów złożyli także: Mirosław Wójcik – przewodniczący Rady Gminy Bolesław, Stanisław Lekston z OSP Bolesław oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławiu, przedstawicielki którego na ręce jednego z najstarszych druhów, Tadeusza Probierza złożyły kwiaty.
Święto Strażaka to także okazja do odznaczeń. W tym roku, na wniosek zarządów OSP, odznaczeni zostali: Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa: Mirosław Ćwięczek (OSP Podlipie), Srebrnym Medalem: Tomasz Piekoszewski (OSP Krzykawa), a Brązowymi Medalami: Mirosław Mączka i Sebastian Piekoszewski – druhowie OSP Krzykawa. Do strażackich mundurów przypięli je wójt gminy Bolesław, Ryszard Januszek oraz dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, asp. szt. Jan Mól.
Część artystyczną przygotowaną przez bolesławskie Centrum Kultury, otworzył występ dziewcząt z grupy „Energy” z Zespołu Szkół w Krzykawie oraz mażoretek „Enigma” z Pisarzowic. Dobrze, że na miejscu obecnych było tylu strażaków, bo rozgrzały one zapewne serce niejednego bolesławianina! Nieco bardziej spokojny ton miał koncert Zespołu Ara, który wprowadził wszystkich w doskonałe humory. Dopisywały one już do późnych godzin nocnych, podczas których wszyscy bawili się na zabawie tanecznej.
Uroczystościom towarzyszyło stoisko artystyczne przygotowane przez Centrum Kultury w Bolesławiu a także grochówka, jaką uraczyli wszystkich gości bolesławscy druhowie.

Katarzyna Górska

« Powrót