2015-09-21

Na przełaj przez Hutki - aż na podium

9 Bieg Przełajowy im Jerzego Łaskawca w Hutkach za nami. W tym roku udział wzięło prawie 70 uczestników. Zwycięzcy w pięciu kategoriach wiekowych otrzymali nagrody i statuetki od Wójta Gminy Bolesław i Centrum Kultury, a wszyscy uczestnicy medale pamiątkowe od Starosty Olkuskiego.

Nasz tradycyjny bieg cieszy się ogromną popularnością. Nawet wiszące nad Hutkami chmury nie odstraszyły uczestników. Blisko 70 zawodników biegnących ulicami Hutek robiło imponujące wrażenie.

Ogromny wysiłek połączył pokolenia. W biegu wystartowały zarówno dzieci, jak i starsi mieszkańcy.

Gdy jedni z trudem łapali oddech i ocierali pot z czoła, inni uśmiechali się, jakby to była przysłowiowa kaszka z mleczkiem. Nic dziwnego, że nad Hutkami w końcu zaświeciło słońce.

A po biegu zasłużony łyk wody i oczekiwanie na wywalczone medale.

Muzyka Orkiestry Dętej ZGH była nagrodą nie tylko dla tych, którzy jako pierwsi dobiegli do mety. Tego dnia zwycięzcą był każdy, kto podjął wyzwanie i ukończył bieg.

Dla najmłodszego i najstarszego uczestnika nagrody ufundowała Gminna Komisja rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Potem na podium stanęli zwycięzcy poszczególnych kategorii.
Klasy I-III szkół podstawowych - dziewczęta: I Emilia Wrona, II Magdalena Wojna, III Hanna Masłowska.

Klasy I-III szkół podstawowych - chłopcy: I Kacper Stachurski, Borys Woźniczko, Radosław Gdula.

Klasy IV-VI - dziewczęta: I Emilia Głowacka, II Aleksandra Zub, III Anna Materka.

Klasy IV-VI - chłopcy: I Stanisław Dyllus, II Ireneusz Łaskawiec, III Jakub Wrona.

Gimnazjum - dziewczęta: I Laura Wadas, II Anna Kowalkowska, III Dominika Masłowska.

Gimnazjum - chłopcy: I Alan Stopa, II Konrad Piętka, Kacper Gonera.

Szkoły średnie- dziewczęta: I Katarzyna Gonera.

Szkoły średnie - chłopcy: I Tomasz Gądek, II Bartosz Głowacki, III Kacper Gądek.

Dorośli - kobiety: I Agnieszka Walczak, II Aleksandra Kazirod, III Marta Szreter;

Dorośli - mężczyźni: I Mariusz Buczyński, II Marcin Bierlet, III Artur Januszek.

Sołtys i Rada Sołecka Hutek wspiera uczestników gastronomicznie - pięknie dziękujemy za kiełbaski z grilla i chleb ze smalcem. Przygotowanie trasy, zapisy i sędziowanie to zasługa Samorządowego Zespołu Oświaty i Wychowania oraz nauczycieli wychowania fizycznego szkół gminnych. Dziękujemy również Policji i druhom z OSP Bolesław za pomoc w zabezpieczeniu Biegu.

Iwona Pilarz